Haberler

Chopard, Porsche Motorsport Otomobillerinin Resmi Zaman Tutucusu 

Chopard ailesi olarak, artık Porsche Motorsport’un resmi zaman tutucusu olduğumuzu bildirmekten gurur duyarız. Superfast koleksiyonunun ruhuna mükemmel bir şekilde uyum sağlayan bu değerli ortaklık, Chopard’ın otomobil sporlarına bağlılığını bir kez daha gözler önüne seriyor. Uzun bir aradan sonra, 14-15 Haziran’da düzenlenecek “Le Mans 24 Saat” dayanıklılık yarışına ve LMP1 Dünya Dayanıklılık Şampiyonasına (WEC) katılacak olan Porsche Motorsport’a zaman tutucusu olarak Cenevreli saat üreticisi Chopard eşlik edecek.

Uzun bir aradan sonra sahalara 919 Porsche Hybrid’iyle geri dönmeye karar veren, otomobil yarışları dünyasının efsane takımlarından biri olan Porsche Motorsport zaman tutucusu olarak, İsviçreli saat üreticisi Chopard’la ortak olma kararı aldı.

Bitmek tükenmek bilmeyen bir performans ve mükemmellik arayışı gibi ortak değerlerde buluşan bu iki marka Porsche Motorsport ve Chopard, tutkunu oldukları araba yarışları alanında bir ortaklığa imza attılar. Yenilik ve güvenirlik gibi ortak değerlere sahip olan bu iki marka, kendi alanları olan araba yarışları ve saat yapım sanatında, farklarını ortaya koymayı başarmıştır.

Chopard, Porsche 919 Hybrid arabasıyla, uluslararası yarış pistlerine geri dönen Porsche Motorsport Ekibine bu önemli yolda eşlik etmekten gurur duyuyor. “Le Mans 24 Saat” yarışındaki 16. Zaferinin ardından sahalara 16 yıl ara veren Porsche Motorsport’un geri dönüşü, hiç şüphesiz tüm dikkatleri üzerine çekecek.

Porsche Motorsport:”Yarış arabaları tarihimizde temiz bir sayfa açtık ve yarıştığımız diğer tüm arabalardan çok daha gelişmiş, çok daha karmaşık arabalar ürettik.” Porsche 919 Hybrid, ilk turu 10 Nisan 2014 tarihinde Silverstone’da düzenlenecek olan 2014 yarışlarının sekiz ayağına katılacak. Chopard, Porsche LMP1 arabalarının yanında, yine Dünya Dayanıklılık Şampiyonasının GTE kategorisinde yarışacak Porsche Manthey ekibine de zaman tutucusu olarak eşlik edecek.

Porsche Motorsport’un tarihi ile bir diğer araba yarışı efsanesi olan Jacky Ickx, ya da nam-ı diğer “Mr Le Mans”’ın tarihini birbirinden ayırmak mümkün değildir. Uzun yıllar boyunca Chopard’ın yüzü olan ve Chopard’ın, onuruna birçok model ürettiği “Mr Le Mans”, arka arkaya tam altı kez kazandığı Le Mans yarışlarının dördünde, Porsche direksiyonunun başındaydı.

Araba yarışları tutkunu ve aynı zamanda klasik yarış arabaları koleksiyoneri olan Chopard eş başkanı Karl- Friedrich Scheufele, Porsche ve Porsche efsanesine özel bir ilgi duyar. Birçok kez Jacky Ickx ile birlikte, ünlü Mille Miglia yarışlarında, Porsche 550 Spyder’ın direksiyonuna bizzat geçmişliği vardır.

Karl-Friedrich Scheufele:”Porsche demek, tutku demektir, performans demektir-yani bizi, Chopard’ı da tanımlayan değerler demektir. Porsche’un Le Mans yarışlarına geri dönüşünün bir parçası olmaktan Chopard ailesi olarak gurur duyuyoruz.” diye belirtti.

Porsche Motorsport’un resmi zaman tutucusu olmak, Chopard Superfast koleksiyonunun sofistike karakterine yeni bir soluk getirmiştir. Superfast saatleri, eşi benzeri bulunmayan özelliklerle donatılmışken, otomobil yarışları dünyasının izlerini taşıyan bir tasarıma sahiptir. Tıpkı Porsche yarış arabaları gibi Superfast saatleri de, yeni teknolojileri hayata geçirmek ve sınırları zorlamak için üretilmiştir.

Son fakat bir o kadar da önemli olan nokta ise, Porshce Motorsport ile kurulan bu ortaklığın, Chopard’ın otomobil dünyasıyla uzun süredir var olan ilişkilerini daha da gözler önüne sermesidir. Bu tarz ortaklıklara imza atan ilk saat üreticilerinden biri olan Chopard, 1988 yılından bu yana birçok kez Mille Miglia “la corsa più bella del mondo” yarışlarına dâhil olmuştur. 2002’den beri de prestijli “Grand Prix de Monaco Historique” yarışlarının birçok kez resmi zaman tutucusu olmuştur.

Porsche 919 Hybrid ilk kez, dün gerçekleşen Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarında tanıtıldı.