Haberler

2001 Yılından İtibaren Cannes ve Chopard’ın İlişkisi Başka Bir Boyuta Taşındı!

Chopard 2001 yılından beri genç sinemacıları, aktör ve aktrisleri verdiği ödül ile cesaretlendiriyor. Cenevre merkezli saat ve koleksiyon markası, bu desteği ile sinemanın da geleceğini garanti altına alıyor. Bugüne dek bu ödülü alanlar arasında Marion Cotillard, Diane Kruger gibi isimler yer alıyor.

Ödül töreni de her yıl ödülün kendisi kadar çok konuşuluyor. Her sene Variety dergisi ve farklı bir sinema yıldızının ev sahipliğinde gerçekleşen törende bugüne dek, Colin Firth, Cate Blanchett gibi isimler konukları ağırladı.

 

Gelelim, bu hikâyenin başlamasını sağlayan esas ödüle, Altın Palmiye yani Palme d’Or;  festivalde en iyi filme verilen bu kıymetli ödülün kime gideceği, her yıl festivalin son gecesi açıklanıyor. Efsanevi ödül, etik şartlardaki altın madenlerinden, küçük ölçekli,  yani Güney Afrika’daki ‘Fairmined’ sertifikalı madenlerde  elde edilen altınla işleniyor. Artisanal işçilikle hazırlanan ödül, Chopard’ın 2013 yılından beri devam eden çevreye dünyaya ve topluma duyarlı işçiliğinin de bir simgesi, bir sözü olarak görülüyor.